Madame Coco, Paris’te mağaza açmaya hazırlanıyor

Necla DALAN

Ev tekstili ve dekorasyon markası Madame Coco, İlhan Tanacı tarafından 2011 yılında kuruldu. Bugün 22 ülkede 450’nin üzerinde mağazasıyla hizmet veren şirket, bütün planlarını Türkiye’de de mağazaları olan global bir markaya dönüşmek üzerine yapıyor. 23’üncü ülke olarak Hollanda’ya girmeye hazırlanan Madame Coco, sonrasında İspanya ve Fransa’ya açılacak. Bu yılki hedefler arasında Afrika’da Senegal ve Fildişi Sahilleri’ne girmek de var.

Madame Coco’nun CEO’su Cem Işık ile buluştuk ve ileriye dönük büyüme projelerini konuştuk. Fransa’da ilk mağazalarını Paris’te açacaklarını anlatan Işık, “Paris’te en çok ziyaretçi alan bir alışveriş merkezinde ilk mağazamızı açacağız. Sonrasında cadde mağazası açma planımız var ama 1000 metrekare üzeri mağaza bulmak zor. Fransa’da ilk etapta 3-4 mağaza açmayı hedefliyoruz” dedi.

DUSSELDORF’TA DEPO AÇIYOR, İSPANYA’DA YER ARANIYOR

Üç ay önce Almanya Düsseldorf’ta bir depo kiraladıklarını kaydeden Işık, “madamecoco.eu sitemizi de hayata geçireceğiz. Düsseldorf depomuz siteyle aynı zamanda devreye girecek. İspanya’da depo arayışımız var. Onu açarsak İspanya, Fransa ve İtalya’ya ürün göndermek daha kolay olacak” diye konuştu.

Madame Coco’nun kazandığını büyümeye harcayan bir şirket olduğunu da dile getiren Cem Işık, “2024 yılında yatırıma 1 milyar TL ayırdık. Üç yıl içinde 550 mağazaya ulaşmayı planlıyoruz. Bu üç yılın sonunda ciromuzun yarısını ihracattan getirmenin hesabını yapıyoruz. Bu yılın ilk beş ayında yüzde 175 büyüdük” dedi.

ÜST GELİR GRUBU DA BİZE GELMEYE BAŞLADI

Tüketici alışkanlıklarına ve alım gücündeki düşüşün satışlarına yansımasını da değerlendiren Işık, şöyle devam etti:

“İnsanların alışveriş ihtiyacı ve isteği var. Bu yıl ürünlerde halı öne çıkıyor. Çok fazla satıyoruz. Porselen ve pişirme grupları da çok ilgi görüyor. Üst segment müşteri de bize gelmeye başladı. Bu kitle giderek artıyor. Göktürk, Zekeriyaköy gibi bölgelerde A segment müşterimiz arttı.”

TÜRKİYE’DE 500’DEN FAZLA TEDARİKÇİSİ VAR, İCRA KURULU ŞİKAYETLERİ DİNLİYOR

Cem Işık, ürünlerinin yüzde 77’sinin Türkiye’de üretildiğini ve Türkiye’de 500’ü aşkın tedarikçiyle çalıştıklarını vurguladı. Müşterilerini dinlediklerini de dile getiren Işık, şöyle konuştu:

“Her hafta icra kurulu üyelerimiz şikayeti olan müşterileri arar. Ben de ararım ve ‘Üzmüşüz sizi, nasıl yardımcı olabiliriz’ diye sorarım. Çünkü onlardan gelen geri bildirimlerle besleniyoruz. Yurt dışıyla birlikte 3 bin 500 personelimiz var ve onları da dinliyoruz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir